MAMY TO!

Po wielu latach negocjacji z PKP, Pyskowicom udało się przejąć nieczynny, zniszczony budynek dworca. Dzięki temu podróżni wreszcie będą mieć poczekalnię z prawdziwego zdarzenia, ale to nie wszystko - Pyskowice idą dalej...

Pyskowice_StacjaPyskowice.jpg

W budynku powstaje sala koncertowa, audioteka, kawiarnia oraz pomieszczenia multifunkcyjne (sale warsztatowe).
Przy tzw. "Starej Banie", bo taką nazwą mieszkańcy potocznie operują - powstaje miłe centrum przesiadkowe z atrakcjami.
Dzięki nowym funkcjom obiekt otrzymał nazwę "Stacja kultury".

MAMY TO smile TU STACJA PYSKOWICE smile TU STACJA KULTURY smile
Liderzy poszukiwani w Pyskowicach!

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce programów społecznych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Szansę na zdobycie wyjątkowego doświadczenia otrzyma 960 osób w całej Polsce. W Pyskowicach wciąż szukamy kandydatów do roli Lidera. Zgłaszać się można do 30 czerwca przez stronę www.superw.pl

Pyskowice_Szlachetna_Paczka.jpg

Kim jest Lider?

Serdecznie zapraszamy do Połomi - obok Pyskowic - na zawody Western "RIDE and SLIDE OVER Golden Mountain", które odbędą się  w dniu 15 lipca na terenie "Stajni Połomia" przy ulicy Bytomskiej 106.

Western_Polomia.jpg

Zawody zostaną przeprowadzone w trzech kategoriach:
- amator junior;
- amator senior;
- open dla wszystkich.

Główne konkurencje: trail, pleasure, horsemanship, pole bending, barrel racing, piwny kufel, ranch taril.

Rozpoczęcie imprezy o godzinie 10:00.

Zgłoszenia zawodników przyjmowane są pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin zgłoszeń upływa 8.07.2017 do godz.: 18:00

KONKURSY ! NAGRODY !

Zapraszamy całymi rodzinami cool

[szczegóły imprezy, zgłoszenia uczestnictwa w zawodach]
Chrząszcz pochodził z okolic Głogówka, gdzie się urodził w roku 1857 w rodzinie chłopskiej. Jesienią 1890 roku zostaje proboszczem parafii św. Mikołaja w Pyskowicach i jest nim aż do śmierci w roku 1928 (1).

e-pyskowice_Chrzaszcz001.jpg

Był dobrym gospodarzem, kościół parafialny zawdzięcza mu piękne witrażowe okna, obrazy drogi krzyżowej, nowe organy, grotę Matki Boskiej z Lourdes na placu kościelnym.
Poza aktywnością duszpasterską jest wielkim społecznikiem. Założył Katolickie Stowarzyszenie Mężczyzn oraz młodzieży opuszczającej mury szkolne. Założył też pierwszą w mieście parafialną kasę pożyczkową. Był także członkiem komisji egzaminacyjnej istniejącego w Pyskowicach seminarium nauczycielskiego.

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z nadzieniem różanym ale nie tylko. Według przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

tlusty_czwartek.jpg

Przestrzegając przed nadmiarem, proponujemy wersję mini! Jeden normalny pączek, w zależności od nadzienia, to nawet 400 kalorii.

W dniu dzisiejszym po raz kolejny w Pyskowicach bankomat przy markecie Biedronka najwidoczniej komuś przypadł do gustu w złym tego słowa znaczeniu.
Użyto materiałów wybuchowych.

bankomat_2017.jpg

fot: Dariusz W.

Nadesłane dzięki uprzejmości naszego czytelnika - dziękujemy cool pozdrawiamy cool
W dniu dzisiejszym w jednej z kamienic przy ulicy Traugutta w Pyskowicach doszło do pożaru w wyniku którego zmarł zaczadzony mężczyzna.

Pyskowice_pozar.jpg

W spalonym mieszkaniu przebywał samotny 61-letni mężczyzna po amputacji nóg, do którego w godzinach porannych przybyła pracownica socjalna, która inwalidzie napaliła w piecu oraz przyszykowała śniadanie. Około południa przybyła ponownie - gdy otwarła drzwi wybuchł pożar (skutek dopływu tlenu do pomieszczenia po otwarciu drzwi). Ze wstępnych ustaleń prawdopodobnie przyczyną ognia był niedopałek papierosa, od którego następnie zajęły się śmieci. Po akcji straży pożarnej niestety nie udało się uratować człowieka. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie i dopiero ono wyjaśni przyczyny śmierci pyskowiczanina.
Jedną z naszych misji jest POMAGANIE...

Dlatego też, informujemy naszych mieszkańców i ich rodziny oraz osoby spoza Pyskowic, że z początkiem miesiąca luty 2017r. nasz portal nawiązał współpracę z największą i najaktywniej działającą firmą na rynku od spraw odszkodowań w Polsce i wraz z jej kancelarią odszkodowawczą pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach i ich bliskim uzyskać NIEODPŁATNIE a wysokie odszkodowanie.

e-pyskowice_odszkodowania.jpg

„Po wypadku zmieniamy życie na lepsze”

DBAŁOŚĆ – RZETELNOŚĆ - BEZPIECZEŃSTWO

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zapewniamy możliwość uzyskania szybkiej i profesjonalnej pomocy na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski. Do każdego ze zgłoszeń podchodzimy z szacunkiem, rzetelnością i etyką w działaniu. Pomoc dotyczy zdarzeń bieżących jak i z okresu 3 a nawet 20 lat wstecz.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przygotowania na pełnym gazie - już na kilka dni Wigilia... Ostatnie zakupy, potem lepienie uszek lub pierogów, wypieki świątecznych ciast i różne dania rybne… to wszystko czeka domowników w nadchodzących dniach a potraw do przyszykowania nie jest mało smile

e-pyskowice_wigillia2016.jpg

12 potraw wigilijnych to już wieloletnia tradycja na świątecznym stole, tak jak sianko pod obrusem i dodatkowe nakrycie stołu - musi być.